• mmusialplaymaker

Skauting PlayMaker.pro

W środę obserwowaliśmy boiska IV ligi opolskiej. Ruch Zdzieszowice na własnym stadionie podejmował Unię Krapkowice. Dwie zwycięskie gole dla gospodarzy strzelali Piotr Strzelecki (drugie trafienie w tym sezonie) i Dawid Rudnik, który w bieżących rozgrywkach bramkarzy rywali pokonał po raz 5. Obaj zawodnicy urodzili się w 1999 roku. Bramkę dla gości zdobył Piotr Sobota i było to jego premierowe trafienie w tym sezonie. Ruch Zdzieszowice z 12 pkt na koncie i 1 zaległym spotkaniem plasuje się na 5 pozycji, natomiast Unia Krapkowice z 1 pkt więcej znajduje się tuż nad swoim ostatnim rywalem.

W kolejnym meczu 7 kolejki, Porawie Większyce na własnym boisku podejmowało Agroplon Głuszyna Głuszyna. Gospodarze byli niekwestionowanym faworytem spotkania, jednak to oni w 4 minucie po raz pierwszy w tym sezonie musieli poznać gorycz straconego gola. Do przerwy lider rozgrywek zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie, a tuż po przerwie, w 47 i 49 minucie, prowadził już 4-1. W 50 minucie, trener gości – Andrzej Moskal (były asystent Michała Probierza) po czerwonej kartce dla swojego zawodnika, naruszył nietykalność sędziego, przez co arbiter główny zakończył spotkanie walkowerem. Tym sposobem, Porawie Większyce ma na swoim koncie 6 zwycięstw z rzędu, 1 zaległy mecz i bilans bramkowy 26-0.