• mmusialplaymaker

Ligi regionalne okiem PlayMaker.pro

Szymon Tomala to filar KS BESTWINKA, który w bieżących rozgrywkach śląskiej klasy okręgowej grupy V - II (Bielsko-Biała - Tychy) opuścił zaledwie 20 minut. Ma na swoim koncie 3 gole i 3 żółte kartki. Po ostatnim spotkaniu z Piastem Bieruń dorobek ten niestety został uzupełniony o czerwoną kartkę i ... złamane kości dna oczodołu, kość jarzmową, kości łuku jarzmowego lewego oraz kość szczękową.

92 minuta gry, wynik 1-1. Tomala za uderzenie zawodnika gospodarzy z otwartej dłoni zostaje wyrzucony z boiska. W trakcie drogi do szatni napotyka porządkowego (sympatyk drużyny miejscowych). Według oficjalnego komunikatu PIASTa Bieruń - opluwa go i wdaje się z nim w ostrą wymianę zdań, po czym rozpoczyna się bójka. Mecz zostaje przerwany, zawodnicy KS Bestwinka próbują dorwać kibica gospodarzy, jednak ten ucieka. Na miejscu zjawia się policja i karetka, a poszkodowany zostaje odwieziony do szpitala.

W futbolu każdego kalibru nie ma miejsca na takie zachowania. Sprawa nadal czeka na rozstrzygnięcie, jednak najpewniej zakończy się walkowerem na rzecz Bestwinki i postępowaniem względem porządkowego Bierunia. foto: KS Bestwinka