• mmusialplaymaker

Ligi regionalne okiem PlayMaker.pro

Mecz pomalowany na żółto-czerwono

11 października br. na boiskach łódzkiej A-klasy (grupa III) odbył się pojedynek pomiędzy drugim zespołem Pogoni Zduńska Wola, a liderem ligi – Iskrą Dobroń, która po 8 kolejkach nie przegrała ani jednego spotkania.

Pierwsza połowa przebiegła bez niespodzianek – faworyt prowadził 0-1. W drugiej odsłonie meczu gospodarze zaczęli przechylać szalę na swoją stronie. W 71 minucie było już 2-1 dla rezerw Pogoni Zduńska Wola, jednak nie sam wynik zostanie w pamięci kibiców.

Między 67 minutą, a ostatnim gwizdkiem sędziego, czerwonymi kartkami ukaranych zostało aż pięciu zawodników zespołu gości! Po ostatniej, piątej czerwieni, główny arbiter zakończył zawody. Z dobrońskiej ekipy zostało tylko 6 zawodników, co oznaczało automatyczne zakończenie meczu i zamieniło ostateczny wynik spotkania na 3:1 dla rezerw Pogoni Zduńska Wola. Lider pokonany!

Całe spotkanie obfitowało w niezbyt chwalebne wpisy do sędziowskiego notesu. Łącznie zawodnicy obejrzeli 13 żółtych oraz 5 czerwonych kartek! Gospodarze ukarani zostali 5 „żółtkami”, natomiast pozostałe 8, to kary dla drużyny z Dobronia, z czego aż 3 reprezentantów tego zespołu dostało je dwukrotnie, przez co główny arbiter musiał wyrzucić ich z boiska.

Po 10 kolejkach grupy III łódzkiej A-klasy, liderem pozostaje Iskra z dorobkiem 27 punktów (9W-0R-1P) i bilansem bramkowym 44:11 – najlepsza ofensywa oraz najlepsza defensywa w lidze (w ostatnim meczu wygrali 8-1). Nie ma innego wyjścia, królują też pod względem kar indywidualnych. W pozostałych meczach zawodnicy tego zespołu obejrzeli jeszcze 26 żółtych kartek i 1 czerwoną. Rezerwy Pogoni Zduńska Wola natomiast plasują się na 5. miejscu ze zdobytymi 18 punktami (6W-0R-4P) i bilansem bramkowym 34:19. - Jakie przykłady podobnych meczów pod względem kar indywidualnych z Waszego lokalnego podwórka możecie podać? - Kto dobrze by się odnalazł w takim spotkaniu?

Adrian Mazurek dla PlayMaker.pro foto: Krzysztof Kochelek